Kampania dla 101st rozpoczęła się 26 stycznia 1945 roku.

502nd PIR został zakwaterowany w okolicy Alteckendorf, później Wickersheim. Wraz z 506th PIR był trzymany jako dywizyjne odwody. 4 lutego 502nd PIR luzuje 501st PIR. W nocy 12 lutego 502nd PIR miał wysłać patrol w sile kompanii w kierunku Hertzwiller. Wybrano kompanię B w sile 46 żołnierzy. Ze względu na wartki nurt, głębokość oraz szerokość rzeki Moder, która znacznie przekroczyła stany alarmowe wszelkie próby przepłynięcia rzeki łodziami zakończyły się niepowodzeniem, a sam patrol został odwołany. Od 13 lutego każdy pułk wystawiał batalion wzmocniony jedną kompanią na linię rzeki. Przez najbliższe kilka dni pułki nadal wysyłały patrole na niemiecką stronę rzeki.

Orkiestra z 502nd PIR grała dwa, trzy razy dziennie przy okazji musztry, uroczystości przyznawania odznaczeń, koncertów czy zwykłych potańcówek.

502nd PIR został zluzowany 22 lutego i przewieziony do Buhl. 27 lutego przetransportowano go z Reding (stacja w pobliżu Sarrebourg) do Mourmelon-le-Petit, do którego wkroczył przy akompaniamencie pułkowej orkiestry.

Straty poniesione w trakcie kampanii to 22 żołnierzy, w tym 4 zabitych. Największe straty poniosła kompania C w liczbie 7 żołnierzy, w tym jednego oficer.